Skip links

Jesteśmy dwiema mamami, które połączyły wspólne pasje, wartości i wiele pomysłów. Jedna z nas, absolwentka filologii orientalnej, pasjonuje się gotowaniem i podróżami, ma małego kręćka na punkcie ekologii i natury. Druga jest architektem, artystką, a w wolnych chwilach trenerem personalnym. Projektuje, począwszy od domów, wnętrz, po tkaniny i spersonalizowane zabawki, szyje i maluje.

Od zawsze szukałyśmy alternatywnych, zdrowszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań w codziennym życiu dla siebie i naszych najbliższych w takich sferach jak: odżywianie, kosmetyki oraz chemia gospodarcza. Kolejny, zdrowszy obszar życia pojawił się zupełnie przypadkiem, którym był zakup pościeli w znanym i markowym sklepie dziecięcym. Pościel, po wcześniejszym upraniu, zafarbowała niektóre partie ciała jednego z dzieci, piżamę, prześcieradło i ścianę przy łóżku, czego nie dało się już niczym usunąć.

Gdzie ta ekologia?

Ta sytuacja dała impuls do głębokiej analizy dostępnych na rynku tekstyliów, ich jakości oraz w jaki sposób i czym są farbowane, gdyż nasza skóra z tkaninami ma bezpośredni kontakt nieustannie. Okazało się, że wiele rzeczy, ubrań, również tych z tzw. bawełny organicznej wyprodukowana jest z eco tkaniny, natomiast farbowana jest barwnikami chemicznymi, przez co cała koncepcja ekologicznego produktu zostaje zniszczona.

Niby zwykłe zakupy… ale one stały się naszym punktem zwrotnym, kiedy to postanowiłyśmy połączyć nasze pasje, zainteresowania, wartości i doświadczenia, co doprowadziło nas do stworzenia produktów naturalnych, które są tak bezpieczne dla zdrowia, że można je stosować, używać i niemalże je zjeść.

Wyróżnia nas to, że ekologiczną bawełnę i len farbujemy tylko i wyłącznie naturalnymi barwnikami pochodzącymi z roślin, które mają właściwości zdrowotne i są stosowane w medycynie naturalnej od tysięcy lat.