Skip links

Tkaniny i barwniki mają bezpośredni kontakt z naszą skórą od pierwszych chwil życia aż do śmierci. Toksyczne substancje zawarte w dzisiejszych tekstyliach, które dostają się do nich w całym  procesie ich wytwarzania, począwszy od uprawy roślin, zbiory, produkcję, barwienie, konserwację i przechowywanie, przedostają się poprzez kontakt ze skórą do naszego organizmu. W konsekwencji coraz więcej ludzi choruje na różne dolegliwości skórne, alergie kontaktowe, zaburzenia w gospodarce hormonalnej.

Coraz więcej badań przeprowadza się na gotowych produktach dopuszczonych do obrotu. Niestety badania te tylko potwierdzają, że w ubraniach są substancje toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia.
Naszymi produktami chcemy zwrócić uwagę na istotne aspekty naszego życia oraz dać klientom możliwość wyboru i świadomych decyzji związanych z doborem tkanin oraz barwników stosowanych do ich produkcji. Wybierając naturalne tekstylia inwestujemy w dłuższej perspektywie czasu, nie tylko we własne zdrowie i życie, ale przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz warunków pracy, życia i zdrowia ludzi zaangażowanych w produkcję tkanin.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje wybory. Jedna decyzja, jeden wybór wpływa na wiele czynników i może zmienić bardzo dużo. Wybierając naturę wyrażamy szacunek i miłość do siebie, innych ludzi i całego świata. W ten sposób korzystamy na tym wszyscy.